ÚSPĚŠNÝ VÍKEND PRO OPATOVICKÁ MUŽSTVA

Rosice nad Labem – AFK Opatovice 1 : 3 (1:1)

Branky: Dujsík, Klouček, Lexman ml.

Sestava: Hampl – Jičínský, Jánoš, Haupt, Černý – Dujsík, Klouček, Lexman ml.,– Voda, Rubák, Práchenský (stř. Richter, Brychta, Perůžek)


AFK Opatovice B – Choltice B 2 : 1 (0:1)

Branky: Hátle, Tešla

Sestava: Zelinka F. – Kuric, Zelinka A., Svoboda, Jánoš M. – Vandas, Lexman st., Adamuška, Tešla – Hátle, Hanovec (stř. Janoška, Danihelka, Pokorný, Krpata, Blažek J.)

Zápas sousedů v tabulce, kterému odpovídala i hra, jsme odehráli v sobotu 11.5. Chtěli jsme hrát aktivně s širokým hřištěm, bohužel představa trenéra nekoresponduje s některými hráči. A když se k tomu přidá lehkovážné bránění rohového kopu, je z toho poločasový výsledek 0:1. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, už to začínalo mít hlavu a patu. Pomohlo tomu také střídání, kdy se na hřiště postupně podívali čtyři hráči dorostu. A vedli si nadmíru dobře. Hru oživili pohybem, dobrou přihrávkou, kvalitním centrem. A toho jsme poprvé využili při samostatném úniku Šimona Hátleho v 79. minutě. Hosté již šlapali vodu a my přidávali na obrátkách. Na konečných 2:1 upravil v 89. minutě Jakub Tešla po luxusním balónu od Davida Danihelky. Jedna kaňka zápasu je chování jednoho hostujícího neandrtálce, který se v samém závěru zbytečně a hodně za hranicí fair play snažil zranit Jakuba Pokorného. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru.


Třemošnice – AFK Opatovice dorost 1 : 3 (0:1)

Branky: Pátek Pavel 2x, Voda

Sestava: Vlk – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Pechánek, Pokorný, Krpata, Voda – Hyršl, Burdych (stř. Pátek Pavel, Doležal, Kněžour)

Poslední páté utkání během čtrnácti dnů jsme odehráli v sobotu 11.5. na pěkném hřišti v Třemošnici. Na zápas jsme cestovali ve velmi dobré náladě, která se ještě více vystupňovala humornými vsuvkami hráčů a trenéra v kabině. Samotné utkání bylo poměrně emočně nervózní z důvodu pískání hlavního rozhodčího, který se v klubu Třemošnice angažuje jako sekretář a také domácí hráči těžce nešli nešikovnost opatovických hráčů, kteří v soubojích o míč používali často ruce i lokty. Domácí zakládali své útočné akce převážně od stopera, který neustále nakopával dlouhé míče na přední hráče. Míče se buď pohotově odvrátily, nebo po závarech ukopávaly na rohy, ze kterých ale domácí nic nevymysleli. Ve 25. minutě se k centrovanému míči dostal nakonec Pavel Pátek, který vsítil svůj premiérový gól za opatovický dorost. Hra se následně vyrovnala a do poločasu se žádná branka již nepřidala. Úvod druhého poločasu jsme vstoupili vlažně, dobrovolně jsme se dostali pod tlak a někteří hráči začali hrát s domácími, aby konečně vsítili branku. Tomu se snažil zabránit nouzový brankář Mikuláš Vlk, který předváděl výborné zákroky. V 72. minutě jsme zahrávali rohový kop, centrovaný míč si našel další sváteční střelec Tomáš Voda a hlavou technicky přeloboval domácího brankáře – 0:2. Domácí v závěru tlačili. V 83. minutě po odvráceném rohu se k míči dostal Mostecký, který patří mezi nejlepší hráče domácích a prostřelil z hranice velkého vápna po zemi vše – 1:2. Nicméně o minutu později se opět Pavel Pátek dostal na pravé straně k míči se kterým pelášil až k domácí brance a k velkému překvapení všech vsítil svůj druhý gól – 1:3. V závěru utkání dostal Matouš Krátký druhou žlutou kartu a následně červenou za neopatrný zákrok na domácího hráče, což ukončilo utkání, kde se poté málem konal další zápas mezi hráči a to v boxu. Naštěstí domácí trenér vše uklidnil a tak jsme přerušili tří zápasovou sérii proher a připsali si další tři body do tabulky.


AFK Opatovice ml. žáci – Přelovice 3 : 0 (3:0)

Branky: Katzer, Čížek, Němec

Sestava: Mezei – Benek, Bubák, Olbrich, Katzer, Koki, Čížek, Němec, Pleskot, Valenta, Lamela, Pleskotová An., Pleskotová Kr.


AFK Opatovice U9 – Roveň 7 : 10 (5:7)

Branky: Pinkas M. 3x, Valenta J. 2x, Kvapil, Dujsík

Sestava: Valenta Š – Pinkas M., Kvapil, Kurečka, Hlavatý, Fíla, Dujsík, Daniel, Valenta J., Pinkas S., Hajný