ZÁVĚR VŠECH SOUTĚŽÍ

AFK OPATOVICE – H. TÝNEC    2 : 1  (2:0)

Branky: Brychta 2x 

Sestava:  Vlček – Pech, Jičínský, Perůžek, Voda – Brychta, Klouček, Fikejz, Lexman – Práchenský, Hanovec   (stř. Richter J., Kulhánek, Pokorný, Hajdák)

Poslední utkání sezóny jsme zvládli na vlastním hřišti opět vítězně. Od počátku zápasu jsme si vytvořili mírnou převahu, kterou jsme zužitkovali již v 8. minutě, branku vstřelil střelec posledních zápasů Vojta Brychta. Po půlhodině hry jsme zvýšili na 2:0, po rychlé akci a průniku Vojty Brychty, střelou na vzdálenější tyč. Ve druhém poločase se hra v poli vyrovnala a po snížení stavu na 2:1 hosté začali v útočné fázi zlobit, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Stínem utkání jsou dvě těžší zranění našich hráčů Tomáše Perůžka a Matěje Hanovce, kteří museli vyhledat lékařské ošetření, Jako nováček soutěže jsme nakonec skončili v tabulce na pěkném třetím místě.


AFK OPATOVICE „B“ – TETOV    5 : 1 (3:1)

Branky: Vandas 3x, Hátle, Křovák

Sestava: Hampl – Mencl, Svoboda, Valenta, Kuric – Tešla, Vandas, Jánoš M.,Trenda – Křovák, Hátle (stř. Hájek, Blažek J., Danihelka, Zelinka A., Hladík)

Závěrečný zápas v sezóně jsme odehráli proti týmu z Tetova, který se nacházel na posledním místě tabulky. Nicméně v 9. minutě po jejich rohu jsme dostali překvapivý gól – 0:1. Poté jsme začali konečně hrát fotbal a do konce poločasu se prosadil Šimon Hátle a 2x Martin Vandas – 3:1. Ve druhém poločase jsme opět měli více ze hry. Svůj hattrick zkompletoval Martin Vandas a poslední branku přidal v pádu Miloš Křovák. Tímto jsme zakončili nováčkovskou sezónu ve 3. třídě na pěkném 9. místě a mohli jsme se tak úspěšně rozloučit s našimi dvěma nejzkušenějšími hráči a to Tomášem Valentou a Pavlem Svobodou, kteří zakončili svoji dlouholetou hráčskou kariérou. S týmem se také rozloučil trenér Adam Mejtský, který se natrvalo přesunul na pozici hlavního trenéra k opatovickému dorostu. Pavel Svoboda tímto přechází do realizačního týmu a od příští sezóny bude vést opatovické „Béčko“ z pozice hlavního trenéra. Všem hráčům poděkování za odvedenou práci v letošní sezóně.


AFK OPATOVICE – STOLANY  dorost    1 : 3  (2:3)

Branky:  Jehor (UKR)

Sestava: Přívozník – Danihelka, Zelinka, Janoška, Krpata – Pechánek K., Jehor, Černohubý, – Hajdák, Štancl. (str.Burdych, Neruda)

V neděli dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti při posledním zápase sezóny hosty ze Stolan. Úvod zápasu jsme začali aktivně, kombinačně a vypracovali si několik ložených šancí, ale bez účinku. Naopak hosté při své první šanci dali branku. Druhý poločas se opět odehrával ve stejném duchu jako poločas první. Oba týmy se snažily o kombinační hru, domácí si vypracovali několik šancí, ale bez branky. Naopak hosté dvakrát udeřili a ukázali nám, jak se mají proměňovat brankové šance. Svoji sezónu tak dorostenci skončili na 10. místě okresní soutěže. Letos se s týmem rozloučil kapitán Adam Zelinka, který přechází do mužů. Jinak zbytek týmů zůstává kompletní a těšíme se na příští fotbalovou sezónu.


AFK OPATOVICE – ST.HRADIŠTĚ  st. žáci   2 : 1 (2:0)

Branky:  Balada, Lamela

Sestava:  Hrubeš – Svoboda, Lesník, Pechánek K., Neruda –  Štancl O., Vosáhlo David, Vlad (UK),Olbrich – Zykl, Jirout   (stř. Kočí, Jirásek, Janda, Mezei A., Mezei F., Balada, Lamela)

Bez starších hráčů si i zbytek týmu v posledním mistrovském utkání poradil se soupeřem ze Starého Hradiště. Svoji první branku v soutěži vstřelil Tadeáš Balada a vítězství nakonec zajistil nejmladší hráč Sam Lamela. Přesto jsme o vítězství museli ve druhém poločase zabojovat po snížení hostů na 2:1. Pochvala pro všechny naše hráče za předvedené výkony v celé soutěži a umístění na čtvrtém místě tabulky.