ZIMNÍ PŘÍPRAVA ZAHÁJENA

AFK Opatovice – SK Roudnice 1 : 0 (0:0)

Branky:  Práchenský

Sestava: Hampl – Jičínský, Richter, Perůžek, Černý – Lexman ml., Jánoš R., Lexman st., Rubák – Klouček, Práchenský (stř. Janoška, Černohubý ml., Danihelka, Hátle)

Zimní přípravu s novým hlavním trenérem Jirkou Černohubým zahájilo naše Áčko v úterý 16.1. a v neděli 28.1. sehrálo svůj první přípravný zápas proti týmu z 1.A třídy hradeckého kraje SK Roudnice na umělém povrchu v areálu Slavie Hradec Králové. Soupeř v tento čas absolvoval svoje zimní soustředění, a tak na zápas dorazil s 22 hráči, kdy první poločas odehrála první jedenáctka, zatímco druhá se šla proběhnout kolem Orlice. Našemu týmu bohužel chybělo šest hráčů, a tak svůj prostor dostali opět někteří hráči dorostu a Béčka. Prvních dvacet minut bylo hostujících plné hřiště, kdy určovali rychlé tempo, ale nepřipravili si nic nebezpečného. Následně se hra vyrovnala, naši hráči se snažili kombinovat, bohužel někdy kombinace vázla na nepřesnostech. Na začátku druhé půle se po přihrávce Filipa Kloučka prosadil sváteční střelec Vojta Práchenský. V tomto poločase soupeř vyměnil kompletní jedenáctku a hra se více méně odehrávala ve stejném duchu jako v prvním. V závěru zápasu nás několikrát podržel výborný Pavel Hampl a naše Áčko tak po velice dobrém a poctivém výkonu si připsalo výhru. Další zápas se odehraje v sobotu 3.2.2024 na UMT Hůrka proti týmu z Moravan.


Moravany U17 – AFK Opatovice dorost 1 : 2 (1:1)

Branky:  Burdych, vlastní

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Pokorný, Jehor, Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Voda, Doležal, Zykl)

Opatovický dorost začal svoji zimní přípravu ve stejném týdnu jako A mužstvo a v sobotu 27.1. sehrálo svoje přípravné utkání proti týmu mladšího dorostu z Moravan. Hosté byli více na míči, více kombinovali, ale naše obranná hra byla po celý zápas precizní. V první polovině se dokázal střelou mezi nohy prosadit Adam Burdych. Ve druhém poločase se hra odehrávala ve stejném duchu. Hosté měli více držení míče, ale naši hráči svým dostupováním a agresivitou nedávali mnoho prostoru pro nějakou nebezpečnou akci. Vítěznou branku si po zahraném rohu srazil hrudníkem moravanský hráč a tak si dorost připsal pěknou výhru. Další utkání dorostu jsou v jednání.