ZRANĚNÍ KOSÍ A-TÝM

Lokomotiva HK – AFK Opatovice 10 : 5 (3:3)

Branky:  Voda L., Dujsík, Lexman st., Práchenský, Hátle

Sestava: Hampl – Jičínský, Dujsík, Peružek, Janoška – Voda L., Lexman st., Černohubý ml., Rubák – Práchenský, Hátle (stř. Voda T., Černohubý st.)

V sobotu 24. února jsme od 16 hodin nastoupili na UMT proti týmu z hradecké B-třídy TJ Lokomotiva Hradec Králové. V pokročilé fázi přípravy se nám bohužel nakupila zranění a nemoci, tudíž jsme do zápasu šli s hráči z B-týmu i dorostu. Bohužel pro nás se hned v první minutě zápasu zranil Matěj Rubák a v 15. minutě ho následoval Tomáš Peružek, oba hráči si zvrtli kotník. I přes všechna tato zranění to na hře nebylo znát. První poločas se hra přesýpala z jedné strany na druhou, kdy oba týmy hrály hodně dopředu a po brankách Lukáše Vody, Jiřího Dujsíka a Šimona Hátleho se šlo do šaten za stavu 3:3. V druhém poločasu nám nevyšel začátek, kdy nám obrovský problém dělal soupeřův rychlonohý útočník, který se dvakrát skvěle nabídl a stav byl 5:3. Naši hráči se ale rychle oklepali a Vojtěch Práchenský a Petr Lexman st. opět srovnali stav. Náš tým se do 70. minuty držel na stavu 6:5, bohužel po několika skvělých přečísleních nám soupeř dal dvě rychlé branky, což vedlo k otevření naší obrany. Soupeř nakonec upravil skóre na konečný 10:5. Za výkon musíme vyzdvihnout hlavně Jirku Černohubého ml., který ve svých 15 letech dominoval středu hřiště a několikrát nám ukázal, že se i v takhle nízkém věku soupeře opravdu nebojí. Za zmínku také stojí druhý střední záložník, o 34 let starší, Petr Lexman st., který nám stále dokazuje, že věk je jenom číslo a také Tomáše Vodu, který ve svých 16 letech odehrál první minuty za chlapy a vydal ze sebe za 75 minut maximum.

Holice – AFK Opatovice dorost 1 : 3 (1:1)

Branky:  Burdych, Doležal, Neruda

Sestava: Hrubeš – Pátek Pavel, Voda, Janoška, Pátek Petr – Pechánek K., Barchan, Štancl, Neruda – Burdych, Pechánek P. (stř. Doležal, Hyršl, Zykl)

Ke druhému přátelskému utkání v zimní přestávce jsme v sobotu přijeli na adresu fotbalistů z Holic, kde jsme si slibovali pěknou fotbalovou podívanou s krajským týmem. Bohužel rozmary počasí vzaly za své a tak fotbalové hřiště určené k tomuto zápasu bylo z části pod vodou. Vodní plocha zaujímala podstatnou část jednoho z velkých vápen a také na polovině hřiště byla pod vodou část pravé strany. Zápas na polovinu hřiště připadal jako šílenost a tak po krátké rozmluvě se utkání mohlo zahájit. Pokud se hra odehrávala na pravé polovině, či středové oblasti, snažili se oba týmy jednoduchými narážečkami kombinovat k brance soupeře. Jakmile se ovšem míč dostal do zaplavené části na levé straně hřiště, nastaly komické chvíle, které pobavily publikum, ale hráče přiváděly k šílenství. V zápase byli místy lepší domácí, kteří ovšem selhali na brankáři Hrubešovi, jenž podal velice dobrý výkon. Za hosty se trefili po pěkných akcích Adam Burdych, Dominik Doležal a v závěru utkání Vojta Neruda, kdy domácím už došly síly. Hybridní utkání mezi fotbalem a vodním pólem tedy dopadlo úspěšně pro nás.