MUŽSTVA SEZEMIC NAD NAŠE SÍLY

AFK Opatovice – Sezemice 1 : 3 (1:1)

Branky:  Hátle

Sestava: Metelka – Pech, Jánoš R., Černý, Janoška – Voda L., Lexman st., Černohubý ml., Lexman ml., – Klouček, Hátle (stř. Zelinka A., Vandas M., Voda T., Brychta, Krpata)

K dalšímu přípravnému utkání v sobotu 2.3. nastoupilo naše Áčko v hodně kombinované sestavě. Vlivem zranění a absencí se na zápase podílelo také několik hráčů Béčka a dorostu, plus zapůjčený brankář z týmu Moravan. V úvodu prvního poločasu jsme měli více ze hry. Dvakrát povedená kombinace vyústila v rychlé náběhy Lukáše Vody z pravé strany, kdy běžel s míčem na hostujícího brankáře, bohužel v koncovce selhal. Následně se hra vyrovnala a odehrávala se mezi velkými vápny. Opatovičtí se snažili kombinovat, bohužel malé technické chybičky ukončovaly slibně se rozvíjející akce. Ve 30. minutě se odražený míč dostal na střed hříště k hostujícímu útočníkovi, který dokázal tváří tvář brankáři skórovat – 0:1. O tři minuty se ovšem po pěkné akci z pravé strany dokázal prosadit Šimon Hátle – 1:1. Ve druhém poločasu dostali šanci další hráči a opět jsme měli ze hry více my. Bohužel slibně se rodící přečíslení končila na špatné finální přihrávce. V závěru zápasu přidali hosté po chybách další dvě branky a uzavřeli utkání na končených 1:3.

AFK Opatovice dorost – Sezemice 3 : 4 (0:1)

Branky:  Burdych, Pechánek P., Barchan

Sestava: Přívozník – Krpata, Voda, Štancl, Krátký – Neruda, Pokorný, Barchan, Pechánek K., – Burdych, Pechánek P. (stř. Pátek Petr, Pátek Pavel, Zykl, Vosáhlo, Vlk)

Tým dorostu odehrál v neděli 3.3. netradičně od 1900h svůj další zápas proti krajskému dorostu ze Sezemic. Museli jsme se vypořádat s několika citelnými ztrátami, ale široký kádr umožňuje v rámci možností dostatečné improvizace. První poločas dominoval soupeř. V 10.minutě napřáhl z hranice velkého vápna hostující hráč a střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Hosté hrozili z rychlých výpadů po stranách hřiště i jeho středem, kdy naši hráči absolvovali mnoho sprinterských soubojů. Bohužel naše hra byla místy naivní. Místo rychlých přihrávek hráči chtěli řešit situaci individuálně i přes několik hráčů, kdy následovali automaticky ztráty. Také přihrávky do křídel a do zakončení postrádaly svoji přesnost. Do druhého poločasu se sestava prostřídala a soupeř začal úřadovat. Po individuálních chybách nám během deseti minut přidal tři branky a prohrávali jsme najednou 0:4. Tento stav hráče Sezemic dokonale uspal. Následně během dvou minut po krásné kombinaci středem snížil Jehor Barchan a o minutu později Adam Burdych, který vybojoval na hranici vápna míč při soupeřově špatné rozehře. V 85. minutě proměnil Patrik Pechánek pokutový kop. Bohužel čas už na vyrovnání nezbyl a tak jsme zaslouženě prohráli 3:4. Opět se potvrdilo staré pravidlo, že když se chce, tak všechno jde.