ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

AFK OPATOVICE – ŘEČANY     3 : 1 (0:1)

BrankyLexman ml., Dujsík, Brychta   

Sestava:  Hampl – Jičínský, Haupt, Perůžek, Fikejz  – Lexman ml., Dujsík, Klouček, Rubák  – Brychta, Práchenský  (stř. Janoška, Černohubý ml., Zelinka F., Danihelka)

Ve vítězném tažení, kdy jsme vyhráli tři zápasy v řadě, jsme chtěli pokračovat i v dalším domácím zápase. Soupeřem bylo mužstvo Řečan, v současné době poslední celek tabulky. Přesto se nám úvod utkání nepovedl a již ve 4. minutě jsme, po naší chybě, po jediné střele na branku prohrávali – 0:1. V dalším průběhu jsme měli více ze hry a většinu času se hrálo před brankou hostí. Škoda jen, že finální přihrávky na vstřelení branky končily mimo našich útočníků. Ve druhém poločase se naše převaha ještě vystupňovala, ale branky stále nepřicházely, díky zhuštěné obraně soupeře. Nakonec se nám podařilo v 65. minutě po rychlém útoku našich mladíků vyrovnat Petrem Lexmanem ml.. V 72. minutě jsme se již dostali do vedení po dorážce zblízka Jirkou Dujsíkem. Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli své zadní řady a tak po úniku Vojty Brychty jsme potvrdili v závěru utkání své vítězství třetí brankou.


JAROSLAV – AFK OPATOVICE „B“    3 : 3  (1:1)

Branky:  Hátl, Křovák, Pištora vl.

Sestava:  Přívozník – Patočka, Zelinka A, Jánoš R, Jánoš M – Vandas, Lexman, Adamuška,Lepič – Křovák, Hátle (c) (Trenda, Hájek, Blažek, Mencl, Tešla)

Zápas na lesním hřišti v Jaroslavi jsme odehráli ve vysokém tempu již od začátku zápasu. První velkou šanci ještě Hátle neproměnil, ale již ve 22. minutě jsme po centru do vápna rozvlnili síť a to přesnou hlavičkou Petra Lexmana. Naše hra byla nadále aktivní, bohužel jediný závar před naší brankou po rohovém kopu domácích znamenal srovnání skóre na poločasových 1:1. Na startu druhé půle jsme domácím darovali gól, kdy po chybě Patočky se skóre otočilo pro domácí. Naše bojovnost nabrala ještě větších obrátek a již v 51. minutě jsme vyrovnali střelou probuzeného střelce Miloše Křováka. A za gólem jsme se hnali dál. Otočení skóre přišlo v 55. minutě, kdy po krásné kombinaci Lepič – Křovák posledně jmenovaný opět střelou a odrazem od obránce dostal míč až do branky 3:2. Tím však fotbal skončil, protože rozhodčí je na hřišti „pán“ a tak po vymyšlené penaltě v 90. minutě domácí srovnali na konečných 3:3. Obrovská pochvala pro všechny hráče i pro skupinku fanoušků, kteří za námi přijeli, zato vám dík.


CHOLTICE – AFK OPATOVICE  dorost   2 : 5 (1:2)

Branky:  Pechánek P., Černohubý, Burdych, Jehor, Neruda

Sestava:  Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda – Pecina, Jehor (UKR), Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Pátek Pavel, Hyršl, Krátký, Neruda, Vlk)

V dalším kole jsme opět zavítali na hřiště soupeře a to do Choltic. Zápas začal vyrovnaně, možná s menší naší převahou. Zápas z počátku nepřinášel nějaká drama, ovšem to změnil ve 24. minutě Adam Burdych, který vstřelil první branku – 0:1. Druhý gól o pár minut později zaznamenal krásnou střelou do šibenice z 30ti metrového přímého kopu Jirka Černohubý – 0:2. Bohužel v závěru prvního poločasu kopali domácí rohový kop a podařilo se jim po chybě bránících hráčů snížit. Druhý poločas přinesl spíše naši lepší kombinační hru, kdy se postupně prosadili Patrik Pechánek, individuální akcí Jehor a pěkným centrem ze strany velkého vápna, který k překvapení všech skončil za brankářovými zády, Vojta Neruda. V závěru zápasu domácí snížili po hrubé chybě našeho brankáře při zbytečném odkopu míče, ale konečnou výhru jsme si dokázali bezpečně pohlídat. Veliká pochvala za předvedenou hru celému týmu.


AFK OPATOVICE – ROVEŇ  st.žáci     2 : 0  (2:0)

Branky:  Šanda, Kopa vl.

Sestava:  Kočí – Lesník, Vosáhlo David, Štancl O., Neruda – Jirout, Olbrich, Zdychinec, Svoboda M. –  Jirout, Vlad UK  (stř. Jirásek, Linke, Šanda, Kuric, Ptáček, Čep, Šusta, Mezei) 

Do nedělního utkání jsme nastoupili se všemi hráči, tzn. I s lavičkou bylo k dispozici 21 hráčů. Postupně jsme do hry poslali všechny, na hře to nebylo mnoho vidět a zaslouženě jsme svého soupeře porazili.