DALŠÍ BODY PRO NAŠE MUŽSTVA

AFK Opatovice – Luže 1 : 0 (0:0)

Branky: Brychta

Sestava: Hampl – Jičínský, Perůžek, Černý, Rubák – Jánoš R., Černohubý ml.,Dujsík – Brychta, Richter, Klouda (stř. Lexman st., Janoška, Vandas, Hátle, Práchenský., Krpata)

V sobotu 13. dubna naše Áčko odehrálo druhý domácí a čtvrtý celkový zápas na jaře, tentokrát k nám zavítal tým z Luže, který v jarní části také ještě neprohrál, ale i tak bylo na soupeři vidět, že přijel bránit. Do zápasu naše Áčko nastoupilo s tím, že to nebude jednoduchý zápas, ale soupeře budeme chtít porazit bojovností, běhavostí a větší chutí hrát. V prvním poločase se nám dařilo držet míče na kopačkách a nenechat soupeře zbytečně skórovat z naší chyby, jako tomu bylo v minulém kole. Díky velkému důrazu soupeře se nám naskytlo pár pěkných standardních situacích, ze kterých jsme pohrozili, ale branku se nám v první poločase vstřelit nepodařilo. Ve druhém poločase pokračovala hra ve stejných kolejích. Bohužel pro nás, po střetu s naším brankářem utrpěl Radim Jánoš zlomeninu nosu a musel tak opustit utkání, kde podal výborný výkon. I přes toto odstoupení našeho středopolaře jsme dokázali v 62. minutě díky výborné přihrávce Jirky Dujsíka a smolného podklouznutí soupeřova brankáře na hranici velkého vápna skórovat, kdy Vojta Brychta skvěle přečetl situaci a zvládl míč uklidit do prázdné brány. Od tohoto momentu soupeř začal více tlačit, ale také bohužel přestal hrát fotbal a začal spíše provokovat, snažit se nás rozhodit a nehrál úplně čistě, za což také vyfasoval několikrát žlutou kartu. I díky několika přerušením a sporným zákrokům jsme soupeřův menší tlak ustáli a prodlužujeme vítěznou vlnu s příchodem nového trenéra, který je stále bez ztráty kytičky.

Ostřetín – AFK Opatovice B 2 : 1 (2:0)

Branky: Lexman st.

Sestava: Přívozník – Kuric, Zelinka A, Černý, Víša – Vandas M, Lexman, Adamuška, Tešla – Hátle, Práchenský (Jánoš M, Blažek J, Zelinka F, Danihelka)

Zápas, který jsme potřebovali zvládnout, jsme si odstřelili sami. Přestože jsme byli v zápase lepší a dostali dárek v podobě vyloučení domácího hráče, jsme v prvním poločase dvakrát inkasovali a to už v době, kdy domácí hráli o deseti!!! Do druhé půle jsme změnili rozestavení. Bylo z toho několik gólovek v podání Vojty Práchenského, bohužel zase nic. I nadále jsme se hnali alespoň za vyrovnáním a snižující gól vstřelil Petr Lexman. To bylo na dlouhou dobu zase všechno, domácí odráželi naše útočné akce vcelku bez problémů. Ke konci jsme měli poslední velkou šanci v podání Šimona Hátleho, kdy šel sám na gólmana. Jeho zakončení skončilo na tyči domácí branky a my skončili opět bez bodu.

AFK Opatovice dorost – Dřenice 4 : 2 (1:1)

Branky: Burdych 3x, Janoška (p)

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Krpata, Krátký – Pechánek K., Štancl, Černohubý, Vosáhlo – Burdych, Pechánek P. (stř. Hyršl, Pátek Pa., Voda, Vlk, Zykl)

V neděli 14.4. nás čekal další mistrovský zápas, tentokrát k nám zavítal poslední soupeř z tabulky, tým Dřenice. Naše tápání v poslední fázi hry, kdy nám chybí konečná přihrávka a zakončení, pokračuje. Neschopnost vypracovat si po křídlech útok je oproti podzimu do očí bijící. A tak zbytečně ztrácíme míče, hráči čekají, co hráč v držení míče udělá, sami se mu nenabídnou a působíme, jakoby nám zápas byl úplně jedno. Hosté v prvním poločase předvedli jedinou, za to velice pěknou a rychlou akci přes pravé křídlo a následný centr uklidil hostující hráč do branky. Naštěstí Adam Burdych do konce poločasu vyrovnal. Ve druhé půlce hosté zahrávali rohový kop a centr zapadl do branky. Druhá střela – druhý gól, 100% efektivita v zakončení. Díky Adamovi Burdychovi, který přidal další dvě branky a poslední gól vstřelil kapitán Matěj Janoška po opakované penaltě, jsme si připsali další body do tabulky.

AFK Opatovice st.žáci – Moravany 1 : 1 (1:0) 4:2 p.k.

Branky: Šanda

Sestava: Kočí – Lesník, Vosáhlo Da., Čep, Hájek – Neruda, Jirout, Olbrich, Janda – Zdichynec, Ptáček (stř.Linke, Šusta, Mezei F., Mezei A., Štancl, Sciranka)

V sobotu 13.4. jsme odehráli druhé jarní utkání s týmem Moravan, týmem z horní poloviny tabulky. V zápase dvou rozdílných poločasů, kde jsme v prvním poločase měli více ze hry a vytvořili si několik slibných gólových příležitostí. Bohužel z těchto příležitostí jsme proměnili pouze jednu, kdy po dlouhém pasu za obranu od Šímy Lesníka skóroval Kuba Šanda. Za zmínku stojí pěkně kopnutý přímý kop Davida Vosáhla, který skončil na horní tyčce soupeřovy svatyně. Ve druhém poločase soupeř zpřesnil hru a dobrou kombinací nás začal přehrávat. Za zlepšenou hru ve druhém poločase byl soupeř odměněn gólem v předposlední minutě zápasu. Remíza po základní hrací době spravedlivá. V penaltové loterii se štěstěna přiklonila na naši stranu a po výsledku 4:2 jsme získali druhý bod do celkové tabulky. Kaňkou na utkání je červená karta pro Šimona Lesníka a hráče Moravan po vzájemné potyčce.

AFK Opatovice ml.žáci – Rybitví 5 : 1 (4:1)

Branky: Katzer 3x, Mezei, Němec

Sestava: Mezei – Benek, Bubák,Olbrich, Katzer, Pleskot, Koki, Balažovič, Němec, Valenta, Lamela, Pleskotová Kr., Pleskotová An.,

Opatovičtí nezačali nejlépe a prohrávali v 10.minutě 0:1. Po šťastném gólu z výkopu brankáře Mezeie jsme vyrovnali nejen stav, ale i hru. Hatrickem se blýskl Matěj Katzer a poločas výherně zakončil Vojta Němec. Druhý poločas jsme přestali hrát a soupeř rychle dotahoval stav skóre. Včas jsme zpevnili obranau a dotáhli zápas do vítězství za tři body. Pochvala rozhodčímu panu Vondroušovi.

AFK Opatovice U9 – Dříteč 10 : 9 (6:5)

Branky: Pinkas M. 4x, Fíla 3x, Kvapil, Dujsík, Brožová

Sestava: Valenta Š. – Fíla, Hlavatý, Kvapil, Daniel, Kurečka, Pinkas M., Dujsík, Potměšil, Hajný, Lemberk, Fumfera, Pinkas S., Valenta J., Hájek

Za krásného počasí ve vyrovnaném zápase byli nakonec šťastnějším mužstvem naši hráči i když o výsledky v těchto kategoriích rozhodně nejde. Tato utkání jsou především přípravou začínajících hráčů pro další kategorie.

U7 se zúčastnila halového turnaje pořádaného fotbalovou školičkou FCHK, kde se obě Opatovická mužstva probojovala do společného finálového souboje.