TŘI BODY PRO NAŠE ÁČKO A DOROST

Přelouč B – AFK Opatovice nad Labem 2 : 3 (1:1)

Branky: Dujsík 2x, Richter

Sestava: Hampl – Jičínský, Perůžek, Černý, Rubák – Lexman st., Klouček, Dujsík – Voda, Brychta, Richter (stř. Janoška, Vandas, Hátle, Černohubý ml., Krpata)

V neděli 7. dubna naše Áčko odehrálo třetí mistrovské utkání na jaře, tentokrát zavítalo do Přelouče, kde hrálo proti tamní rezervě. Přestože se soupeř nacházel na předposledním místě tabulky, podařilo se mu ve 3. minutě po rychle zahraném autu otevřít skóre a tím všechny zaskočit – 1:0. Naštěstí hned v 5. minutě Kuba Richter přečetl hru soupeře, kdy vystihl přihrávku na domácího brankáře, který jej ve velkém vápně fauloval. Z nařízeného pokutového kopu se opět nemýlil Jirka Dujsík a vyrovnal – 1:1. Celý první poločas se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy jsme se nemohli dostat ke svému stylu hry. I přes pár pěkných akcí z obou stran se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Ve 48. minutě se domácí parádně trefili z hranice velkého vápna přímým nártem k tyči, kam se Pavel Hampl neměl šanci dostat – 2:1. Na soupeři bylo znát, že se za takového stavu určitě nikam hnát nebude, a tak naši hráči vzali otěže utkání do svých rukou. Od 60. minuty bylo jasné, že domácím došly fyzické síly a tak jsme začali na hřišti dominovat. Za stavu 1:2 připravil z levé strany Vojtěch Brychta nádhernou přihrávku, kterou z metrové vzdálenosti nevyužil Filip Klouček, který překopl prázdnou bránu. Naštěstí nás to nemuselo mrzet, protože po dvou výborných přihrávkách Lukáše Vody, naopak z pravé strany, v 64. minutě nejdříve Jiří Dujsík a později v 68. minutě Jakub Richter dostali míč do sítě – 2:3. I přesto, že se soupeř ještě vzchopil, další gól již nepřidal a tím pádem si náš nový trenér drží 100% úspěšnost v zápasech. Za výkon stojí vyzdvihnout naše obě křídla Vojtu Brychtu a Lukáše Vodu a také kapitána a střelce dvou branek Jirku Dujsíka.

AFK Opatovice B – Býšť 1 : 4 (0:1)

Branky: Pokorný

Sestava: Přívozník – Kuric, Zelinka A., Adamuška, Víša – Pokorný, Vandas M., Haupt, Vandas F. – Hátle, Tešla (Zelinka F., Mencl, Jánoš M.)

Další zpackaný zápas, kdy v poločase prohrávame 0:1, dokážeme vyrovnat krásnou střelou dorostence Kuby Pokorného, který byl nejlepším hráčem na hřišti a pak najdeme náš nefotbalový rytmus. Dostaneme tak laciné branky, že se to ani u žáků nevidí. Pokud budeme pokračovat v nastoleném tempu, je možné, že na konci soutěže budeme mít dost, ale opravdu dost vysoký počet obdržených branek!!! Děkujeme divákům za podporu.

Nasavrky/Orel – AFK Opatovice dorost 0 : 2 (0:1)

Branky: Černohubý, Janoška

Sestava: Hrubeš – Voda, Janoška, Štancl, Krátký – Pechánek K., Pokorný, Černohubý, Vosáhlo – Burdych, Pechánek P. (stř. Hyršl, Krpata, Vlk, Zykl)

Další zápas jarní části jsme odehráli v neděli 7. dubna ve skoro 30 stupňovém vedru na pěkném hřišti v Nasavrkách proti místnímu spojenému klubu z Nasavrk a Orla, který se nacházel ve spodních patrech tabulky. První poločas patřil k těm nejhorším, které jsme v letošní sezóně odehráli. Nulovému tempu, které nasadilo domácí mužstvo, jsme se lusknutím prstu okamžitě přizpůsobili a ze zápasu se stal pochoďák, který měl daleko i k tréninkovému nasazení. V prvním poločase jsme se dostali do čtyř ložených šancí. Bohužel všechny střely směřovaly do místa, kde stál domácí brankář, který jenom natáhl ruce a střely zlikvidoval. Ke konci poločasu si vzal míč Jirka Černohubý a průnikem středem hřiště se dostal k úspěšnému zakončení a vstřelení vymodlené branky – 0:1. Ve druhém poločasu jsme konečně zapnuli a měli celkovou převahu. V úvodu se trefil kapitán Matěj Janoška a zvýšil na 0:2. Ale to bylo již vše. Získali jsme povinné tři body. Bohužel stále máme veliké mezery v přechodové fázi naší hry. Někteří hráči řeší herní věci zbytečně individuálně, místo kombinace střílí i ze 30m vzdálenosti a nabíhání do křídelních prostor je tabu.

Staré Ždánice – AFK Opatovice ml.žáci 0 : 0 (0:0) p.k. 3:1

Sestava: Mezei – Benek, Bubák, Olbrich, Katzer, Pleskot, Koki, Čížek, Balažovič, Němec, Valenta, Lamela, Kvapilová, Štěpánková

Zápas mladších žáků ve St. Ždánicích byl v pravdě pro opatovické žáčky smolným. Celý zápas měli značnou převahu, kterou ovšem nedokázali zužitkovat gólem. Po konci utkání byl proto stav 0:0. Později penalty rozhodly o premiérovém bodu pro domácí mužstvo. Smutným hrdinou byl hráč Opatovic Vojtěch Němec, kterému nebyl uznán regulérní gól a poté neproměnil penaltu. Smůlu měli hráči v kopech na bránu – celkem 3 břevna. Je třeba více využívat šancí.

Ostřešany – AFK Opatovice U9 12 : 6 (6:1)

Sestava: Valenta Š. – Fíla, Hlavatý, Kvapil, Daniel, Kurečka, Pinkas M., Dujsík, Potměšil, Hajný, Lemberk

Proti nejlepšímu týmu v soutěži předvedli naši svěřenci o poznání lepší výkon než v prvním mistrovském utkání proti Horním Ředicím. Větší bojovnost, nasazení a snaha poprat se o dobrý výsledek byla patrná a snad nám v dalších zápasech přinese i nějaký ten úspěch v podobě bodového zisku.

Mini přípravka U7 odehrála dvě kvalitní přátelská utkání na domácí půdě, kde nejprve ve čtvrtek podlehla fyzicky vyspělejší Dříteči, poté v neděli sehrála další kvalitní utkání proti Lázním Bohdaneč, kde se nakonec po vyrovnaném zápase radovala z těsného vítězství.

Nejmladší zástupci našeho oddílu tedy kategorie U6 sehráli zápasy v turnajovém formátu s Rosicemi nad Labem a Třebší. S Rosicemi jsme zvítězili, naopak Třebeš byla nad naše síly. Výsledky v mládežnických kategoriích nejsou tím nejdůležitějším, tím je především snaha a chuť sportovat a to dětem z AFK rozhodně nechybí.