KONEC ZIMNÍ PŘÍPRAVY

Rosice nad Labem – AFK Opatovice 2 : 5 (0:5)

Branky: Brychta 3x, Dujsík, vlastní

Sestava: Hampl – Janoška, Jánoš R., Peružek, Černý – Černohubý ml., Lexman st., Dujsík – Brychta, Voda L., Klouček (stř. Hátle, Vandas M., Voda T., Krpata)

Poslední zápas zimní přípravy našeho Áčka se odehrál v sobotu 9. března na umělé trávě v Ohrazenicích proti týmu ze stejné soutěže, Rosicím nad Labem. S pokračujícím trendem zranění jsme šli do zápasu se slepenou sestavou, ale to na naší hře opět nebylo vůbec znát, ba naopak. Během prvních 8 minut jsme se po pěkných akcích dostali do třígólového vedení díky Vojtovi Brychtovi, Jiřímu Dujsíkovi a vlastnímu gólu soupeře. Naší hře to přidalo velký klid a díky tomu jsme skvěle drželi míč na našich kopačkách a soupeře jsme do ničeho nepustili. Do poločasu jsme díky výborně hrajícím křídelním hráčům v podobě Lukáše Vody a Vojty Brychty přidali další dvě branky, kde Vojta zkompletoval poločasový hattrick a stav byl 5:0. Do druhého poločasu jsme nechali odpočívat klíčové hráče, což se na hře podepsalo. Soupeřovi to dalo více prostoru na hřišti, ale převahu jsme stále měli my a soupeře několikrát zachraňoval z jasných šancích střídající brankář. Ke konci zápasu jsme polevili a díky tomu soupeř díky dvou pěkným přihrávkám za obranu upravil skóre na 5:2. Pochvala patří celému mužstvu, drželi se pokynů trenéra a nebáli se hrát a doufáme, že takovéto výkony si přeneseme i do sezóny, která nám 23. března začíná na hřišti ve Stolanech s prvním týmem tabulky.

AFK Opatovice „B“ – Dašice 1 : 8 (1:5)

Branky:  Pokorný

Sestava: Přívozník – Jánoš M., Zelinka A., Jičínský, Víša – Pokorný, Vandas M., Barchan, Vandas F., Hátle, Tešla (stř. Zelinka F.,Hájek, Danihelka)

První a jediný přátelák po zimní přestávce strávené v tělocvičně se nám bohužel vůbec nevyvedl. Zápas odehraný bez emocí, jakoby z povinnosti, ukázal na čem se musí zapracovat. Hosté odehráli utkání ve svěžím tempu, technicky vyspěleji a s velkou chutí. Konečně začíná období tréninku na trávě, kde se vše dožene a naše hra bude na úrovni. Každý musíme začít u sebe, kdo tomu kolik dává.