VÝBORNÝ ÚVOD JARA PRO DOROST

Chvaletice – AFK Opatovice dorost 0 : 2 (0:1)

Branky: Černohubý, Janoška

Sestava: Hrubeš – Voda, Janoška, Štancl, Danihelka – Pokorný, Lexman, Černohubý, Rubák – Burdych, Pechánek P. (stř. Doležal, Krpata, Pechánek K., Hyršl, Krátký)

První zápas jarní části sezóny náš dorost zahájil 16.3. na hřišti nepříjemného soupeře z Chvaletic, který na nás ztrácel ze třetí příčky pouhé dva body. Úvodní část zápasu nám vyšla na výbornou a v 8. minutě se po kombinaci středem hřiště prosadil Jirka Černohubý. Do 30. minuty jsme měli míč na kopačkách a soupeře jsme nepustili do žádné šance. Bohužel posledních patnáct minut jsme přestali hrát a soupeř se dostal do hry, ovšem bez nějakého prosazení. Ve druhém poločase náš špatný výkon pokračoval. Slabý důraz v soubojích, špatný první dotyk a pohyb způsobil to, že soupeř se zadarmo dostal k míči, do hry a začal tlačit. Naštěstí brankář Hrubeš si poradil se všemi jeho pokusy. V závěru zápasu domácí začali odpadávat a v 76. minutě se prosadil hlavou kapitán Matěj Janoška a upravil konečné skóre na 0:2. Pochvala týmu za zisk tří bodů a zejména za předvedený výkon tentokrát defenzivním hráčům Tomáši Vodovi a Davidu Danihelkovi.

Opatovice – Řečany U13 0 : 0 p.k. 2:3

Sestava: Mezei A. – Bubák, Olbrich M., Čížek, Valenta, Katzer M., Němec V. Lamela – Benek, Koki, Balažovič,. Kvapilová, Štěpánková

První jarní utkání se našim mladším žákům v chladném počasí v prvních třiceti minutách vydařilo. S techničtějším soupeřem drželi vyrovnanou partii. Druhá půle již patřila hostům, našim hráčům docházely síly a přetížená obrana odvracela útoky se štěstím. Nakonec jsme ubojovali alespoň bod, když na pokutové kopy hosté zvítězili 2:3. Z našich hráčů dobře zahráli Martin Čížek a Michal Valenta