NÁVRAT KATEGORIE U9 DO MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ

AFK Opatovice – Rváčov 2 : 0 (1:0)

Branky: Dujsík (p), Klouček

Sestava: Hampl – Jičínský, Jánoš R., Perůžek, Černý – Lexman st, Rubák, Dujsík, Voda,Klouček, Brychta (stř. Richter, Vandas, Hátle, Lexman ml.)

V sobotu 30. března naše Áčko odehrálo první domácí utkání proti týmu ze Rváčova, který se nachází na 9. místě naší tabulky a oproti podzimu posilněnému týmu. Utkání bylo od začátku, oproti minulému kolu, opatrné. Napomáhal tomu i silný vítr, který dost měnil dráhu letu míče. Soupeř měl ze začátku více ze hry, kdy pěkně kombinoval a našemu týmu se nedařilo podržet déle míč na kopačkách. Soupeř se po chybách naší obrany dostal několikrát do zajímavého zakončení, ale buďto netrefil branku nebo je vychytal Pavel Hampl. Do kabin se ale za nevyrovnaného stavu nešlo, protože v 44. minutě po pěkné přihrávce za obranu si natáhl míč Filip Klouček, dlouhou kličkou obešel soupeřova brankáře a dával do prázdné brány. Do druhého poločasu jsme nastoupili lépe a měli více míč na kopačkách, ale v 62. minutě po chybě v obraně Radim Jánoš zatáhl za ruční brzdu, kdy metr před vápnem vletěl pozdě do souboje a vyfasoval rovnou červenou kartu. Naše hra se tomu přizpůsobila a hráči odpočítávali minuty do konce. V 90. minutě dostal Jakub Richter, hrdina minulého zápasu, míč za obranu, kdy běžel sám na branku, kličkou si obhodil brankáře, který ho fauloval a Jiří Dujsík se z následné penalty nemýlil. Tým si připisuje další tři body a premiéra nového trenéra na domácí půdě byla tak úspěšná.

AFK Opatovice dorost – Roveň/Holice B 2 : 1 (2:1)

Branky: Burdych, Černohubý

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Krpeta, Pokorný, Černohubý, Vosáhlo – Burdych, Zykl (stř. Hyršl, Voda, Pátek Petr, Pátek Pavel, Doležal, Pechánek K.)

Další zápas jarní části jsme odehráli na domácím hřišti v neděli 31.3. proti předposlednímu týmu z Rovně. Úvod zápasu z naší strany byl opět takový nemastný, neslaný. Váhání s rychlejší rozehrou a technické chyby v nepřesnosti jednoduchých přihrávek dostávali soupeře do hry. V 16. minutě si vzal míč Jirka Černohubý, protáhl se středem hřiště a z 25 metrů vstřelil krásný úvodní gól. Soupeř se opět dostával do hry díky naší váhavé rozehře. Ve 33. minutě fauloval David Danihelka v našem pokutovém území pronikajícího soupeře, který následně využil nařízený pokutový kop. Ve 42. minutě nakopl Kuba Pokorný vysoký míč do soupeřova vápna a Adam Burdych využil zaváhání hostujícího gólmana a hlavičkou zvýšil na 2:1. Druhý poločas nabídl stejný obraz jako poločas první. I když jsme začali hrát rychleji a přesněji, stále se někteří naši hráči snaží řešit situace individuálně a přitom dochází ke zbytečným ztrátám míče. Oba týmy si nevytvořili nějakou další jasnou příležitost a tak výsledek zůstal stejný a my si připsali další tři body za vítězství.

AFK Opatovice st.žáci – Holice B 1 : 0 (1:0)

Branky: Olbrich

Sestava: Kočí – Lesník, Vosáhlo Da., Čep, Hájek – Neruda, Jirout, Olbrich, Sciranka – Zdichynec, Ptáček (stř. Šusta, Mezei, Svoboda Ma.,)

I přes několik chybějících hráčů jsme měli vstup do utkání se soupeřem z popředí tabulky lepší a po patnácti minutách jsme se dostali do vedení po pěkné střele Standy Olbricha. Do konce poločasu se hra pohybovala většinou ve středu pole a mužstva odcházela do kabin za našeho těsného vedení. Bojovné utkání pokračovalo i po změně stran, ale ani jednomu mužstvu se nepodařilo dostat míč do branky. Naše těsné vítězství nás posunulo v tabulce na první místo.

AFK Opatovice ml.žáci – Živanice 1 : 1 (1:0) p.k. 2:3

Branky: Němec

Sestava: Mezei – Benek, Bubák, Olbrich, Katzer, Pleskot, Pleskotová Anna, Pleskotová Kristýna, Balažovič, Němec, Valenta, Lamela, Kvapilová, Štěpánková

Utkání sousedů v tabulce bylo od počátku vyrovnané, ale mnoho brankových šancí si mužstva nevytvořila. Až v 25 minutě naši hráči předvedli pěknou kombinační akci, kterou zakončil střelou Vojta Němec. Také druhá půle byla vyrovnaná a deset minut před koncem hosté zaslouženě vyrovnali na konečných 1:1. Ve střelbě pokutových kopů byli šťastnější hosté a připsali do tabulky druhý bod.

AFK Opatovice U9 – Horní Ředice 4 : 23 (2:5)

Branky: Kvapil 3x, Pinkas Matyáš

Sestava: Valenta Š. – Hlavatý, Kurečka, Pinkas M., Potměšil, Daniel, Fíla, Hajný, Valenta J., Kvapil, Dujsík, Pinkas S.

Po několika letech se do Opatovic vrátil fotbal pro nejmladší děti. Ve středu se odehrálo první soutěžní utkání, které pro všechny kluky bylo rovněž prvním soutěžním utkáním v životě. Zápas nezačal vůbec špatně a po prvních 10ti minutách jsme mohli vést klidně 3:0. V průběhu utkání se ale bohužel ukázala kvalita soupeře a herní nezkušenost našich kluků, kde řada z nich začala s fotbalem teprve nedávno, a utkání skončilo vysokým vítězstvím hostů. Za zmínku stojí bojovné výkony kluků z naší silné minipřípravky, kteří mladší přípravku doplňují.