PRVNÍ ZÁPASY I PRO NAŠE DOSPĚLÁ MUŽSTVA

Stolany – AFK Opatovice 3 : 4 (3:3)

Branky: Dujsík (p), Klouček, Rubák, Richter

Sestava: Hampl – Jičínský, Černý, Perůžek, Rubák – Lexman ml, Jánoš R., Dujsík, Voda, Brychta – Klouček (stř. Janoška, Černohubý ml., Richter, Krpata)

Naše „Áčko“ zavítalo v sobotu 23.3. k úvodnímu zápasu na hřiště prvního týmu soutěže ze Stolan. Sychravé a větrné počasí zápasu moc nepřálo a do toho menší a užší hřiště s nepříliš kvalitním povrchem budilo obavy. Úvod zápasu vyšel našemu týmu na jedničku. V 6. minutě se ve vápně dostal k zakončení Jirka Dujsík, který byl faulován a s nařízeným pokutovým kopem nepohrdnul – 0:1. Naši hráči působili aktivně, více kombinovali a s nakopávanými míči na domácí útočníky si poradili. Ve 28. minutě vracel centrovaný míč z rohu velkého vápna Filip Klouček a balón zapadl za tyč domácí branky – 0:2. O tři minuty později přišel další centrovaný míč z nohy Matěje Rubáka a domácí brankář si po závaru ve velkém vápně tento centr srazil do vlastní sítě – 0:3. Mohlo by se zdát, že bude po zápase. Bohužel ve 36. minutě následuje naše špatná rozehra ze zadních řád a domácí snížili. Ve 43. minutě domácí proměnili pokutový kop, který následoval po chybně odehraném míči naší obranou a ve 45. minutě brankou do šatny po dorážce z přímého volného kopu domácí vyrovnali na 3:3. Úvod druhého poločasu byl z naší strany lehce nervózní, ale postupně se hra opět vyrovnala. V 63. minutě po závaru ve velkém vápně domácích vstřelil branku levou nohou střídající Kuba Richter. Zbytek zápasu se domácí opět snažili překonat naší obranu nakopávanými balóny, které jsme ale úspěšně odvraceli a tak jsme si připsali krásné tři body do tabulky.

AFK OpatoviceB“ : Valy  1 : 5  (0:1)

Branky: Lexman Petr st.

Sestava: Přívozník – Kuric, Zelinka A, Adamuška, Tešla – Pokorný, Vandas M, Lexman st, Blažek J, Vandas F – Hátle (stř. Zelinka F, Hájek, Danihelka)

První jarní kolo nám přivedlo do cesty pro nás neoblíbeného soupeře Valy. Kvůli tomu jsme změnili rozestavení na 4-5-1 se zahuštěním středu hřiště, kde nám soupeř vždy dělal velké problémy. První poločas za silného větru, jsme sehráli velmi dobře, a kdybychom využili gólové situace, tak by byl excelentní. Bohužel, do kabiny jsme odcházeli za stavu 0:1 po nedorozumění našich středních obránců s gólmanem! Druhé dějství jsme už tolik nebyli ve hře, ale hosty jsme drželi na distanc naší brány. Tedy do 71. minuty, kdy hosté dali druhou branku a pro nás začala čtvrthodina zkázy. Stihli jsme dostat čtyři branky! Poslední krásný moment zápasu ale patřil domácím, kdy po sólu přes půl hřiště byl faulovaný J. Pokorný a z hranice šestnáctky z přímého kopu snižoval Petr Lexman st. na konečných 1:5. Poděkování všem klukům za předvedenou hru a především oběma dorostencům za chuť si jít kopnou za naše Bego.

AFK Opatovice dorost – Stolany/Hro.Týnec 2 : 2 (1:1)

Branky: Burdych 2x

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Krpeta,Pokorný, Černohubý, Voda – Burdych, Pechánek P. (stř. Zykl, Pechánek K.)

První jarní domácí zápas jsme odehráli v neděli 24.3. proti soupeři ze Stolan, nacházejícího se na čtvrtém místě tabulky. Úvod zápasu jsme si nemohli přát lepší. Již ve 3. minutě se po kombinaci středem hřiště dostal do úniku Adam Burdych a tváří tvář brankářovi se nemýlil – 0:1. Hra se v zápětí vyrovnala a hosté začali dominovat na míči. V soubojích byli rychlejší, tvrdší, měli přesnější kombinace, ale žádnou šanci. Bohužel ve 37. minutě zahrávali první přímý volný kop, míč vypadl našemu brankáři a z dorážky hostující hráč vyrovnal na 1:1. Druhý poločas byl opět stejný jako první, i když naši hráči se snažili svoji hru zrychlit. V 65. minutě se do úniku opět dostal Adam Burdych a opět sám proti brankáři nezaváhal. V 70. minutě hráč soupeře dostal druhou žlutou kartu a byl následně vyloučen. O tři minuty později se Kuba Štancl dostal k centrovanému míči a vsítil branku. Ta nebyla následně uznána z důvodu faulu, což většina hráčů domácích nepostřehla. Hosté bleskově rozehráli a řítili se na naši branku v počtu šesti na dva. Už se zdálo, že bude rychlý brejk soupeře zažehnán, bohužel odvrátit míč do bezpečí na naše malé vápno nebylo nejchytřejší rozhodnutí a tak z individuální chyby hosté vyrovnali na zasloužených a konečných 2:2.