PO DOBRÝCH VÝKONECH ZISK BODŮ

CHOLTICE – AFK OPATOVICE    1 : 2  (0:1)  

BrankyLexman ml., Richter J.

Sestava:  Hampl – Jičínský, Richter J., Perůžek, Voda L.  – Lexman ml., Dujsík, Klouček, Haupt, Rubák  – Práchenský   (stř. Brychta, Fikejz, Janoška, Černohubý ml.)

Po vybojovaném vítězství v minulém kole jsme tentokrát zajížděli do Choltic k utkání o druhé místo v tabulce. Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný souboj a útoky se střídali před oběma brankami. Domácí ohrožovali naši branku pouze střelami z větší vzdálenosti, většinou nepřesnými. Naše útoky končili také na pozorné obraně domácích. V závěru poločasu jsme měli více ze hry a po několika závarech se povedla ve 43. minutě  akce  Petru Lexmanovi a jeho střela k tyči skončila v domácí brance. Druhý poločas začali lépe hostitelé a po sedmi minutách se jim podařilo vyrovnat – 1:1. O pět minut později se nám po trestném kopu Filipa Kloučka a dorážce Kuby Richtera podařilo opět získat vedení 1:2. Po tomto gólu se domácím jejich hra přestala dařit a naši hráči své vedení do konce utkání dařilo úspěšně držet i zásluhou Pavla Hampla v brance a po třech bodech jsme postoupili v tabulce na druhé místo. Pochvala pro všechny hráče za zodpovědný a bojovný výkon.


AFK OPATOVICE „B“ – BOHDANEČ „B“   5 : 4  (5:1)  

Branky:  Hátle 2x, Krsek 2x, Patočka

Sestava:  Přívozník – Patočka, Blažek O., Zelinka A, Kuric  – Vandas, Adamuška, Lexman st., Tešla – Hátle, Krsek (Trenda, Blažek J., Zelinka F., Hájek, Mencl)

Zápas proti rezervě Bohdanče jsme potřebovali zvládnout. Tomu také odpovídal první poločas, kdy jsme jasně hosty přehrávali a vytvořili si na první pohled dostatečný náskok. Postupně se prosadili Krsek 2x, Hátle 2x a Patočka. Ve druhém poločase se náš náskok začal ztenčovat v momentě, kdy hosté proměnili penaltu. V ten moment se naše hra zadrhla, přestalo se hrát a bylo zle. Další snížení přišlo v 74. minutě a koledovali jsme si dál. Obdržený gól v 88. minutě znamenal rozdíl ve skóre pouze jednu branku. Další korekci jsme již nepřipustili a připsali si důležité tři body.


CHROUSTOVICE – AFK OPATOVICE  dorost  1 : 12 (0:7) 

Branky:  Burdych 4x, Jehor 3x, Pechánek P. 2x., Hyršl 2x, Černohubý,

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda T.  – Pokorný, Jehor (UK), Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Neruda, Krátký, Vlk, Hyršl, Vosáhlo Dan, Zykl)

V sobotu 7.10. 2023 jsme zajížděli na hřiště soupeře z Chroustovic. Hřiště kratších a užších rozměrů napovídalo i z minulých zkušeností ze zápasů s tímto týmem, že to bude zápas nervózní a plný tvrdých osobních soubojů. Opak byl spíše pravdou. Ve 4. minutě zahrával Patrik Pechánek rohový kop a brankář si jeho centr vyboxoval do vlastní sítě. Tím započala v prvním poločase naše dominance nad domácím celkem. Naši hráči drželi míč, rychle kombinovali a díky krátkému hřišti se dařily rychlé průnikové přihrávky do křídelních prostor i mezi stopery. Tyto akce úspěšně v prvním poločase dokázali dále využít opět Patrik Pechánek, Pepa Hyršl, Jehor a hattrickem se zableskl Adam Burdych, který v posledních zápasech podává velice dobré výkony. V úvodu druhého poločasu se naši hráči zapomněli v kabině a dostali jsme opět hloupý gól. Nicméně to bylo od domácích naprosto vše. Opět jsme zapnuli do útočného režimu a přidali jsme dalších pět branek, kdy se opět trefili Pepa Hyršl, Adam Burdych, Jirka Černohubý a druhý hattrick zápasu zaznamenal Jehor. Obrovská pochvala celému týmu za špičkově odehraný zápas.


FK Pce dívky – AFK OPATOVICE   st.žáci   1 : 6 (0:2)

Branky:  Štancl O. 2x, Ptáček 2x, Vosáhlo David, Šanda

Sestava:  Kočí – Lesník, Vosáhlo David, Štancl O., Zdichynec – Neruda, Olbrich S., Vlad UK, Janda – Šanda, Hájek   (stř. Svoboda M., Jirout, Linke, Jirásek, Ptáček, Mezei A, Sciranka)   

Také proti dívčí jedenáctce podali naši hráči velmi dobrý výkon, i přesto že domácí hráli pohledný technický fotbal. Naše rychlost a bojovnost nám přinesla vysoké vítězství.


AFK OPATOVICE – PŘELOUČ „B“  ml. žáci   2 : 7  (1:3)

Branky:  Olbrich M., Lamela

Sestava:  Mezei A. – Bubák, Lamela – Koki, Němec V., Katzer M., Olbrich M., Dujsík, (stř. Rosendorf, Balažovič, Vlad UK, Valenta, Benek) 

AFK OPATOVICE – PARAMO Pce   ml. žáci   6 : 1  (3:1)

Branky:  Valenta 2x, Čížek, Lamela, Olbrich, Matvyi

Sestava: Mezei A. – Bubák, Němec V. – Koki, Lamela, Čížek, Valenta, Katzer – Dujsík, Olbrich M., Matvyi UK, Benek, Balažovič)

Mladší žáci sehráli v týdnu dva mistrovské zápasy. V prvním se jim mnoho nedařilo, hosté měli vyrovnanější kádr, byli lepší na míči a jejich střelecká potence jim přinesla zasloužené vítězství.

Druhý zápas byl od počátku vyrovnaný, i když si více střeleckých příležitostí zpočátku vytvořili hosté. Našim hráčům se dařili rychlé protiútoky, ze kterých tentokrát dokázali přesně zakončovat a tím získali jasné vysoké vítězství.