ŠEST BODŮ BĚHEM ČTYŘ DNŮ

AFK OPATOVICE – ROSICE    4 : 3 (2:2)

BrankyBrychta 2x, Klouček, Lexman ml.

Sestava:  Hampl – Jičínský, Richter J., Perůžek, Voda L.  – Lexman ml., Dujsík, Klouček, Haupt, Rubák  – Brychta   (stř. Práchenský, Fikejz, Janoška, Černohubý ml., Pokorný)

V boji o přední příčky tabulky jsme tentokrát na svém hřišti přivítali nebezpečného soupeře z Rosic. Začátek zápasu nám nevyšel a po prvním útoku hostí jsme po zaváhání obrany prohrávali. V 5. minutě po rychlém útoku skóroval nadvakrát Vojta Brychta a výsledek jsme otočili tentokrát po chybě hostů zblízka Filipem Kloučkem v 23. minutě. I v dalším průběhu se hrál rychlý a pohledný fotbal a v samém závěru vyrovnali hosté po pěkné kombinační akci – 2:2. Začátek druhé půlky nam vyšel lépe a po pěti minutách jsme opět vedli brankou Petra Lexmana ml.. Více tato branka povzbudila hosty, kteří měli více ze hry, ale několik nadějných šancí nedokázali proměnit. V závěru toho také litovali, když po další jejich chybě postupoval sám na branku Vojta Brychta a s přehledem zvýšil na 4:2.  Snížení Rosických těsně před koncem přišlo již pozdě. 


CHOLTICE „B“ – AFK OPATOVICE „B“    4 : 2  (0:1)

Branky:  Hátle, Vandas

Sestava:  Přívozník – Kuric, Jánoš M., Zelinka A, Zelinka F. – Vandas, Adamuška, Lexman st., Tešla – Hátle, Hájek (Trenda, Blažek J., Patočka, Mencl)

Další zápas jako přes kopírák s ostatními předchozími zápasy. Jdeme brzy do vedení po pěkné kombinaci Petra Lexmana st. a zakončujícího Šimona Hátle. Po zbytek poločasu to byl jinak spíše boj než koukatelný fotbal. A teď to vše nastává. Začíná druhý poločas, víme co chceme hrát, na co si dát pozor. Jenže naše, v této sezóně „běžné“ chyby, nás opět srážejí. V rozmezí deseti minut jsme třikrát !! inkasovali po tak strašných chybách, že není víc co psát. Do hry o bod nás vrací brankou Martin Vandas, ale v úplném závěru domácí pojistí vítězství čtvrtým gólem. 


DŘENICE – AFK OPATOVICE  dorost 0 : 3 (0:3)

Branky:  Janoška, Černohubý, Jehor,

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda T.  – Pokorný, Jehor (UK), Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Neruda, Krátký, Vlk, Hyršl, Vosáhlo Dan, Zykl)

V mládežnických kategoriích je už zvykem, že o svátečních dnech bývá vložené kolo a právě ve čtvrtek na sv. Václava jsme zavítali k předposlednímu týmu tabulky do Dřenic. Chtěli jsme hrát aktivně, dominovat na balónu, rychle kombinovat a rozhodnout již v prvním poločase. Všechny pokyny hráči splnili na jednič…….pardon, to bylo v jiném vesmíru. V prvním poločase předvedli opatovičtí hráči tréninkové tempo, nasazení možná na 40% aby se neřeklo. Místo rychlé práce s míčem a rychlé kombinace jsme byli svědky, kdy si někteří hráči hráli tak dlouho s míčem, až o něj přišli a to i opakovaně. Houževnatý soupeř svoji nefotbalovost nahrazoval rychlou, agresivní hrou, kdy se bojovalo o každý balón, leč bez fotbalových kvalit. Z prvních 45 minut jsme hráli to, co jsme potřebovali dohromady 10 minut a díky tomu jsme vedli 0:3. Postupně se trefili Matěj Janoška, Jirka Černohubý a krásnou individuální akcí Jehor. Do druhého poločasu se prostřídalo celkem 7 nových hráčů, aby i oni ukázali, že se dokážou poprat o své místo na hřišti. Bohužel soupeř zvýšil aktivitu a začal ohrožovat naši branku. Někteří hráči již po 20 minutách pobytu na hřišti fyzicky neměli sil a žádali střídání. V posledních minutách trefil Pepa Hyršl pouze tyč. Vyhráli jsme, udrželi vzadu nulu, ale z kritického hlediska zatím nejhorší výkon našeho týmu, protože ono se to nějak udělá samo.


AFK OPATOVICE – RVÁČOV/H.BRADLO dorost 6 : 1 (3:0)

Branky:  Pechánek P. 2, Burdych 2, Pokorný, Vosáhlo Dan

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda T. – Pokorný, Jehor (UKR), Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř.,Pátek Pavel, Pátek Petr, Vlk, Hyršl, Vosáhlo Dan, Zykl)

O nedělním dopoledne jsme přivítali nevyzpytatelného soupeře ze Rváčova. Cílem bylo napravit herní projev z minulého utkání a to se ve všech směrech povedlo. Zápas jsme měli až na krátké výjimky pod kontrolou, hráči plnili všechny pokyny a dokázali soupeře přehrávat. V 15. minutě doběhl u brankové čáry zdánlivě ztracený míč Adam Burdych, odcentroval do vápna a Patrik Pechánek otevřel skóré – 1:0. O pět minut později Adam Burdych znova přihrával a tentokrát se trefil Kuba Pokorný. Do konce prvního poločasu se trefil znova Patrik Pechánek střelou zpoza velkého vápna – 3:0. Druhý poločas byl ve znamení toho prvního. Branky zaznamenali Adam Burdych, který svůj vynikající výkon zakončil dvěma zásahy a v poslední minutě Dan Vosáhlo. Soupeř po nesmyslné rozehře a váhání uvnitř našeho vápna vstřelil pouze čestnou  branku. Svoji druhou branku mohl přidat i Kuba Pokorný, který se s míčem objevil na hranici malého vápna a zela před ním už jen prázdná brána. Bohužel místo jednoduché branky napálil míč vší silou do tyče, čímž způsobil nevratné škody na konstrukci brankového zařízení. Pochvala celému týmu za předvedený výkon.


AFK OPATOVICE – FK Pce dívky    ml.žáci   1 : 2  (0:0)

Branky:  Matvyi UK

Sestava:  Mezei A. – Bubák, Olbrich M. – Benek, Němec V., Lamela, Katzer M., Čížek, Koki  (stř. Matvyi UK, Dujsík, Balažovič, Valenta, Rosendorf, Křepelka, Mako) 

S o rok staršími děvčaty jsme v prvním poločase drželi vyrovnaný stav, i když hosté byli na míčí „šikovnější“. Vstup do druhého poločasu se vydařil našim hráčům a ve 35. minutě Matvyi vstřelil vedoucí branku po zaváhání hostující brankářky. Přesto až do konce utkání byl zaměstnanější náš brankář, který hodně šancí pochytal, ale na dvě střely zblízka již nestačil. Zasloužené tři body pro techničtější hostující hráčky.


CHOLTICE – AFK OPATOVICE   ml. žáci       3 : 2  (2:1)

Branky:  Koki 2x

Sestava:  Mezei A. – Bubák, Lamela – Koki, Němec V., Katzer M., Olbrich, Dujsík, Čížek (stř. Rosendorf, Balažovič, Valenta, Benek) 

Po úterku sehráli naši mladší žáci další mistrovský zápas ve čtvrteční svátek. Začátek se jim nepovedl a pustili domácí do dvoubrankového vedení. Těsně před koncem poločasu snížil na 2:1 Roman Koki. Ve druhém poločase kontrolovali domácí hru, ale náš snaživý výkon je donutil hrát naplno až do samého závěru.