ZHODNOCENÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY OČIMA TRENÉRA „ÁČKA“

Přinášíme vám rozhovor s trenérem „A“ mužstva Jirkou Černohubým, ohledně zimní přípravy a nadcházející jární části soutěže.

Jak probíhala zimní příprava a jaké z ní máte pocity?

Přípravu na jaro jsme zahájili 16. ledna a to třikrát týdně, z toho jednou v tělocvičně, kde jsme hlavně posilovali a pracovali na kondici a dvakrát týdně na umělé trávě v Ohrazenicích, kde vedle kondice přibylo i spousta herních cvičení a vše, co k fotbalu patří. Za zmínku stojí šest přípravných zápasů s bilancí tři výhry a tři porážky. Jinak jsem s přípravou velice spokojen, protože nejenom počet hráčů, ale i kvalita a přístup byl příkladný. Nejvíce mě překvapil Jirka Černohubý mladší (15 let) a Matěj Janoška (16 let), kteří pracovali skvěle a sklízeli pochvaly i od soupeřů!! Perfektně pracoval Vojta Práchenský, nestárnoucí Petr Lexman starší a největší srdcař, Pavel Hampl, který i přes novou přítelkyni chyběl pouze jednou!! Zapracovávají se nám i hráči z „B“ týmu, z čehož mám velkou radost, škoda, že jsou jen dva a ostatní nejeví zájem. Pocity jsou opravdu dobré!!

Vydalo se „A“ mužstvo na zimní soustředění?

Ano vydalo, bylo to v polovině února na čtyři dny a tři noci v počtu asi 16 hráčů. Destinace byla jako loni stejná a to v podhůří Orlických hor. Ubytování, sauna a výřivka byly opět nadstandartní. Za to a za celou přípravu včetně skvělých podmínek děkuji vedení opatovického oddílu.

Nastaly během zimní přípravy nějaké komplikace (např. zranění)?

Ano, ovšem, ale nic, co by mě vyvedlo z míry nebo s čím bych nepočítal. Vzhledem k intenzitě a počtu tréninkových jednotek a přátelských zápasů si to bez drobných zranění nelze představit. A já už tým znám, takže jsem věděl už před přípravou, kdo asi bude zraněný víckrát než je zdrávo (smích). Dlouhodobě je mimo hru jen Ondra Haupt. Ovšem pozitivní zpráva je, že úspěšně, avšak pomalu, přichází zpět obávaný střelec Matěj Hanovec po operaci s kolenem.

Byla to po dlouhé době zimní příprava v roli hlavního trenéra. Myslíte, že jste se s tím popasoval dobře?

Já se v noci budím a přemýšlím o sestavě, trénincích, herních situacích atd. Z mého pohledu to dělám naplno a rád. Nicméně otázka je to asi pro někoho jiného, kdo mě časem ohodnotí.

Máte už představu jaká bude asi základní sestava?

Mám, ale nechám si to pro sebe. Mám ale jiný cíl a to hrát soutěž s minimálně 17 hráči a plně všechny vytěžovat, aby věděli, že pouze tak se dá hrát kolektivní sport, jako je fotbal. Věřte nebo ne, náhradník je mnohdy nejlepší hráč (když svou roli náhradníka přijme a pochopí trenérův záměr).

Jste připraven na jarní část sezóny?

Z mého pohledu určitě! Nebyl trénink ani zápas, na který by se hráči nepřipravili a přístup k přátelských zápasech mě vždy nadchl. Je vidět, že konkurence se vždy postará o všechno. Samozřejmě se chceme a budeme neustále zlepšovat!!!

Jaké jsou Vaše plány na jarní část sezóny (např. umístění)?

Já chci hrát pouze o postup, nic jiného mě nezajímá! Hráči jako Perůžek, Hanovec, Voda L., Rubák, Lexman mladší a další musí hrát minimálně o soutěž výš, jinak se o nich časem přestane mluvit. Navíc svému týmu na 100 % věřím!!!

Jsou vůbec v Opatovicích věci, které Vás trápí nebo mrzí?

Před několika týdny nás opustil Jirka Vondřejc, ikona opatovického fotbalu a můj dlouhodobý přítel. Je to veliká ztráta, ještě by nám měl co dát a my všichni jsme k němu a jeho radám vždy vzhlíželi a naslouchali. Jinak dlouhodobě mě trápí jen Kuba Richter, ale i tak ho mám rád!! (smích)

Vzkázal byste nakonec něco našim fanouškům?

Předem chci říct, že se do budoucna budeme snažit vylepšit servis pro fanoušky a to jak dobrou klobásou, tak krásným prostředím, což areál opatovického fotbalu jistě je a především hrou bavit naše příznivce. Vezměte rodiny a přijďte povzbudit naše týmy! Protože bez fanoušků nelze hrát fotbal, díky!

Chtěl byste na úplný závěr něco říct?

Chtěl, především chci vyzdvihnout práci celého oddílu, není to lehké mít tolik členů (hráčů) a vše dělat na úrovni! Vynikající práci dělají všichni naši trenéři a to hlavně u mládeže, což je pro nás to nejdůležitější. Za zmínku stojí hlavně práce Jirky Dujsíka, trenéra mládeže a hráče „A“ týmu, který má již na starosti cca 20 malých dětí a já moc dobře vím, že tato práce je nejtěžší!!