SNOVÝ DRUHÝ POLOČAS V DESETI

H. TÝNEC – AFK OPATOVICE    1 : 1  (0:0)  

BrankaDujsík

Sestava:  Hampl – Jičínský, Richter J., Perůžek, Pech M.  – Lexman ml., Dujsík, Klouček, Haupt, Rubák  – Práchenský   (stř. Danihelka, Janoška, Černohubý ml., Pokorný)

Zápas v Hrochově Týnci byl hrán v poměrně rychlém tempu s nasazením, nicméně byl plný nepřesností a nedotažených útočnách akcí. Pocitově jsme hráli na vítězství, kterému jsme až do závěrečného hvizdu věřili. Ze hry jsme si žádnou vyloženou šanci nevytvořili, ale ze standartních situací ano. Největší šance v podobě hlaviček z nebezpečných prostor nevyužili Jirka Dujsík a Kuba Richter. Bohužel deset minut před koncem přišla komplikace v podobě branky domácích po ojedinělé akci. Vyrovnání si vzali do své režie o dvě minuty později nejmladší a nejzkušenější hráči. Po centru Jirky Černohubého ml. skóroval nezadržitelně Jirka Dujsík a tím stanovil konečný výsledek. Bod z venku se počítá, ale cítíme, že se dalo vytěžit i více.


AFK OPATOVICE „B“ – PARAMO Pce   3 : 3  (0:2)  

Branky:  Lexman st., Hátle, Mencl

Sestava:  Přívozník – Jánoš M, Adamuška, Zelinka A, Zelinka F – Trenda, Lexman, Vandas M, Lepič – Hátle, Tešla (Mencl, Hájek, Vandas F, Jehor)

Zápas dvou rozdílných poločasů, kdy na konci je spravedlivá remíza. Ale začněme od začátku. Hosté nastoupili v omlazené sestavě, byli běhaví, dobří v kombinaci směrem dopředu, ale také zranitelní v obraně. Toho jsme bohužel nedokázali využít, i když jsme měli spoustu šancí ke vstřelení branky. Asi vůbec největší byl pokutový kop, který bohužel nepromění ani největší mazák v týmu. A tak trestali hosté, i když… První gól si po naší pěkné hlavičce dáme sami a druhý, kdy útočník uklízí míč do prázdné brány zcela sám, kdy balón letí přes celé „malé mlíko“, je z kategorie laciných taky. Takže poločas 0:2. Druhou půlku začneme po deseti vteřinách druhou žlutou kartou pro Františka Z., ale spíše než by nám to ublížilo, tak to náš tým nakoplo k úžasné jízdě. Postupně přebíráme zápas pod kontrolu a začínáme využívat děr v obraně hostů. První využívá po sólu P. Lexman st. a jeho zakončení lobem přes gólmana je lahůdka. Chvíli nato zakončuje další sóloúnik střelec podzimu Š.Hátle a je to 2:2. Bohužel 7. minut před koncem dostáváme třetí branku, dalekonosnou střelou, která byla fakt pěkná. Jenže mi máme našeho Jirku Mencla, který v 89. minutě dal svůj možná životní gól, ranou pod břevno a srovná na konečných 3:3. Je škoda, že nehrajeme celý zápas jako tento druhý poločas.


MIKULOVICE – AFK OPATOVICE dorost  2 : 5 (2:4) 

Branky:  Pokorný 2x, Burdych 2x, Zykl

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Pechánek K., Jehor (UKR), Černohubý ml., Vosáhlo Dan – Burdych, Pokorný (stř. Pátek Pavel, Pátek Petr, Vlk, Voda, Zykl)

O sobotním víkendu jsme zavítali na hřiště týmu z Mikulovic. Z předešlých zkušeností jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř a plno osobních a tvrdých soubojů. Bohužel nám nevyšel hned úvod zápasu. Rozehrávali jsme nakrátko aut od naší branky, soupeř začal rychle napadat a naši chlapci si místo rychlého odkopu nejlépe na polovinu hřiště zkusili před velkým vápnem kombinaci a lá Barcelona. Tak domácí vsítili rychlou branku – 1:0. Naštěstí jsme se zvedli a dokázali jsme rychle odpovědět. Během pěti minut vstřelil dvě branky Adam Burdych a jednu přidal Kuba Pokorný. Tak jsme ovládli první poločas, kdy další branku přidal opět Kuba Pokorný, a stav byl 2:4. Soupeř se zmohl na dvě štiplavé střely, ale Honza Hrubeš horké brambory dokázal zkrotit. Bohužel ve 42. minutě zahrávali domácí z 30 metrů centrovaný přímý volný kop, který byl kopnutý na zadní tyč naší branky. Brankář Hrubeš udělal krok dopředu, podklouzl a míč krásně zapadl za zadní tyč do naší branky. Druhý poločas jsme měli opět více pod kontrolou než domácí a Petr Zykl v 73. minutě zvýšil brankou na 2:5. Domácí v závěru vyslali dalekonosnou ránu, kterou Honza Hrubeš pěkně vytáhl na břevno. Připsali jsme si tak další tři body do tabulky. Celému týmu pochvala za předvedenou hru a výkon.


AFK OPATOVICE – BÝŠŤ   st.žáci   5 : 1 (3:0)

Branky:  Šanda, Vosáhlo David p.k.

Sestava:  Kočí – Lesník., Vosáhlo David, Čep, Neruda – Zdychinec, Štancl O., Olbrich S., Jirout – Šanda, Hájek   (stř. Sciranka, Linke, Ptáček, Mezei A., Mezei F., Šusta)   

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali vedoucí celek tabulky z Býště. Hosty jsme zaskočili již ve 2. Minutě, kdy skóroval Standa Olbrich. I dále jsme byli lepším mužstvem a do poločasu jsme přidali ještě dvě branky Matyášem Hájkem. Ani ve druhém poločase jsme hosty k ničemu nepustili a další dvě branky v jejich síti vyjadřovali, kdo je ve hře lepší. Své první branky vstřelili Lukáš Zdychinec a Jakub Sciranka. Branka hostů v samém závěru nám nezkazila příjemný pocit z vysokého vítězství a pochvala pro všechny hráče za velmi dobrý výkon.  


L. BOHDANEČ – AFK OPATOVICE ml. žáci   7 : 0 (4:0)

Sestava:  Olbrich – Němec V., Lamela – Koki, , Katzer M., Olbrich M., Dujsík, Čížek (stř. Rosendorf, Balažovič, Valenta, Benek) 

Totální herní výpadek celého mužstva na hřišti celku z popředí tabulky nám přinesl sedm branek v naší síti. Z naší strany nejhorší výkon v podzimní části soutěže.