TŘI REMÍZY, DVĚ PROHRY

AFK OPATOVICE – NAČEŠICE    1 : 1  (1:0)

BrankaDujsík p.k.

Sestava:  Práchenský – Voda L., Richter J., Perůžek, Pech M.  – Lexman ml., Dujsík, Klouček, Haupt, Rubák  – Brychta   (stř. Fikejz, Janoška, Černohubý ml., Pokorný, Lexman st.)

V zápase třetího se čtvrtým jsmeměli od počátku více ze hry, ale příležitosti, které jsme si vytvořili jsme nedokázali proměnit. Hosté se soustředili na bránění a dlouhými nákopy zaměstnávali naši obranu. První branku utkání jsme vstřelili na konci poločasu, kdy po ruce hostujícího obránce proměnil penaltu Jirka Dujsík. Ve druhé půli hosté svoji hru v poli přitvrdili a doplatili na to vyloučením jednoho hráče. Toto oslabení vyhovovalo více hostům a jejich zdržovací taktika našim hráčům „nevoněla“ a hra spadla do průměru. Žádnou větší šanci jsme si nevytvořili a hosté nakonec 15 minut před koncem vyrovnali také z pokutového kopu na konečných 1:1.

ST. HRADIŠTĚ – AFK OPATOVICE „B“    3 : 3  (0:2)

Branky:  Lexman st. 2x, Tešla

Sestava:  Přívozník – Jánoš M, Adamuška, Zelinka A, Patočka – Lepič, Lexman, Jánoš R, Vandas M – Hátle, Tešla (Hájek, Blažek J, Vandas F, Kuric)

Toto hrací kolo nás čekalo derby v Hradišti. Z naší strany se jednalo o velmi nepovedený začátek, kdy první střela na naši bránu skončila v síti a domácí vedli 1:0. Další gól z kategorie laciných a chytatelných. Následně se hra na kratší úsek vyrovnala, i my jsme měli pár šancí. V 16 minutě domácí přidali další branku, kdy po rychlém brejku v klidu zakončili a bylo to 2:0. Naše odpověď byla rychlá a po pěkné kombinaci zakončoval střelou k tyči Jakub Tešla 2:1. Od této chvíle jsme měli mírně navrch, bohužel i velké šance neskončili gólem. Druhý poločas jsme rozjeli ve stejném módu, v jakém jsme končili první. Aktivní, dobří v kombinaci, jenom tomu chyběly góly. A tak z ojedinělé šance domácí v 69 minutě přidali třetí branku. Nic jsme nevzdali a bojovali dál. Zasloužené vyrovnání zařídila dvojice Blažek J. a Petr Lexman. Prvně jmenovaný dvěma centry připravil zakončení pro Petra Lexmana, který dvakrát hlavou neomylně zavěsil a srovnal skóre na konečných 3:3. Pochvala pro všechny, byl to zážitek se tohoto zápasu zúčastnit.

AFK OPATOVICE – MNĚTICE   dorost   1: 1 (1:0)

Branky:  Jehor

Sestava: Přívozník – Voda, Janoška, Štancl, Krátký – Pokorný, Jehor (UKR), Černohubý ml., Pechánek K. – Burdych, Lexman ml. (stř. Pátek Pavel, Pátek Petr, Vosáhlo Dan, Hyršl, Zykl)

V dalším zápase podzimu jsme přivítali hosty z Mnětic, kteří patří k těm lepším týmům okresního dorostu. Prvních dvacet minut jsme předváděli velice pohledný, kombinační fotbal s několika šancemi. Jednu z nich dokázal ve 14. minutě využít prudkou střelou, která propadla brankáři rukama Jehor a otevřeli jsme brankový účet – 1:0. Bohužel poté jsme přestali hrát a z toho těžil soupeř. Měl všechny odražené míče a zahrával nebezpečné rohy. Naši stopeři sváděli rychlostní souboje s jejich útočníky, které jsme ale dokázali úspěšně pokrýt. Jinak si soupeř nevypracoval zásadní šanci. Ve druhém poločase se opět odehrávala vyrovnaná hra. Brankář Přívozník dokázal tým podržet a nedovolili jsme soupeři významně ohrozit naši branku. Ovšem také my jsme nijak vážně neohrozili tu soupeřovu. Bohužel v průběhu prvního poločasu se zranil Jirka Černohubý a na konci zápasu Jehor. Oba hráči patří k našim klíčovým středopolařům. Neštěstí bylo dokonáno tím, že někteří hráči dokážou na hřišti efektivně hrát pouze dvě desítky minut, jelikož jejich fyzická kondice je tragická a z této situace je vysvobodí pouze možnost hokejového střídání. A tak v 87. minutě soupeř zahájil protiútok, přihrávka v nouzi prošla přes několik našich hráčů do vápna a zde již nebylo problém vsítit branku na konečných 1:1.

HOLICE „B“ – AFK OPATOVICE   st.žáci   2 : 1 (1:0)

Branky:  Vosáhlo David

Sestava:  Kočí – Lesník., Vosáhlo David, Čep, Neruda – Zdychinec, Štancl O., Olbrich S., Jirout – Šanda, Hájek   (stř. Sciranka, Linke, Ptáček, Mezei A., Mezei F., Šusta)

Přestože hosté měli připravených do hry cca 15 hráčů, hrálo pouze na menším hřišti v rozestavení 8+1 hráčů. Jak se nakonec ukázalo, tato změna jim prospěla více než našemu mužstvu a při zhuštěném prostoru se střelecky prosadili lépe.

AFK OPATOVICE – VALY  ml. žáci   0 : 2 (0:2)

Sestava:  Mezei A. – Němec V., Lamela, Bubák, Olbrich M., Koki, , Katzer M., Dujsík, Čížek (stř. Rosendorf, Balažovič, Valenta, Benek)

Než se naši hráči na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme s bojovnějším soupeřem o dvě branky. Postupem času se hra vyrovnala, ale plno nepřesností na obou stranách další branky již nepřinesli.