ZA BOJOVNOST TŘI BODY

HORNÍ JELENÍ – AFK OPATOVICE    1 : 1 (0:0)

BrankyRubák   

Sestava:  Hampl – Jičínský, Haupt, Perůžek, Fikejz  – Voda, Dujsík, Klouček, Rubák  – Richter J., Práchenský  (stř. Janoška, Černohubý ml.)

 Další mistrovské utkání na hřišti Horního Jelení jsme vinou domácích odehráli v komorním prostředí bez diváků. Toto prostředí se přeneslo v prvním poločase i na hrací plochu. Obě mužstva předváděla nezajímavý fotbal a branku svého soupeře téměř neohrozila. Také druhý poločas začal stejně jako první. Nebýt dvou pohledných akcí, po jedné na každé straně, nebylo se na co koukat. Tyto dvě akce přinesly branku pro obě mužstva a zápas skončil zaslouženě dělbou bodů.


AFK OPATOVICE „B“ – DAŠICE    1 : 3  (0:0)

Branky:  Křovák

Sestava:  Přívozník – Patočka, Jánoš R, Zelinka A, Jánoš M – Vandas, Adamuška, Lexman, Tešla – Křovák, Hátle (Kuric, Hájek, Trenda, Zelinka F, Blažek O )

Za pěkného počasí jsme opět nastoupili k domácímu zápasu s odhodláním urvat vítězství. První poločas byl na gólové příležitosti bohatý na obou stranách, bohužel pro nás ani jedna nebyla využita. A tato nedokonalost nás stála body. Druhý poločas jsme totálně nezvládli a rozhodl tak jak to bývá první gól. Ten jsme opět hostům darovali na zlatém podnose a k tomu si šli ještě dvakrát přidat! Sečteno, podtrženo, tři zbytečné chyby obránců a bylo po zápase. Na konci jsme už pouze snížili brankou Křováka. Je to velká škoda, toto nebyl tým, se kterým musíme prohrát.


AFK OPATOVICE – TŘEMOŠNICE  dorost   4 : 3 (1:1)

Branky:  Burdych, Janoška, Pechánek P., Jehor,

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda – Hyršl, Jehor (UKR), Černohubý, Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Neruda, Krátký, Pátek Pavel, Zykl)

O víkendovém kole k nám na domácí hřiště zajížděl první tým okresní tabulky Pardubicka z Třemošnice. Úvod zápasu jasně ukázal, že hosté přijeli pro všechny tři body a v 5. minutě vstřelili první branku – 0:1. V průběhu prvního poločasu jsme hráli jako opaření. Pomalá práce s balónem, neochota podstoupit souboj nebo alespoň se pokusit něco vymyslet, špatné přihrávky, které končily převážně v autu a veliké množství rohových kopů nabídnuté soupeři. V 17. minutě se sice trefil Adam Burdych a vyrovnal, ale zbytek první půle měli převahu hosté. Do druhého poločasu jsme si v kabině řekli, že pokud neumíme hrát fotbal, tak alespoň každý z týmu ukáže snahu a bojovnost. Bohužel ve 49. minutě přišla branka hostů, která nás naštěstí nesrazila na dno. Hra se vyrovnala a v 71. minutě vyrovnal Matěj Janoška, který dorážel míč do odkryté branky – 2:2. Bohužel v 77. minutě střela z delší vzdálenosti „polámala“ našemu brankářovi zápěstí a prohrávali jsme 2:3. V tento moment se ukázala vnitřní síla domácího týmu. V 80. minutě vyrovnal Patrik Pechánek a v závěru zápasu se prosadil Jehor, který zajistil všechny tři body opatovickým. Za odpracovaný druhý poločas patří týmu veliká pochvala.


H. ŘEDICE – AFK OPATOVICE  st.žáci     0 : 3  (0:1)

Branky:  Štancl O. 2x, Šanda

Sestava:  Mezei A. – Lesník, Vosáhlo David, Štancl O., Neruda – Janda, Olbrich, Zdychinec, Svoboda M. –  Šanda, Čep  (stř. Vlad UK,Jirásek, Linke, Kuric, Jirout, Ptáček, Šusta, Mezei F, Sciranka) 

Přestože dostali v utkání šanci zahrát si všichni naši hráči, podařilo se jim po velmi dobrém výkonu vstřelit tři branky. Pochvala pro všechny hráče za bojovnost.


AFK OPATOVICE – ŽIVANICE   ml. žáci    0 : 0  p.k.  1:2

Sestava:  Mezei A. – Bubák, Olbrich M., Lamela, Katzer, Němec V., Koki, Matvyi UK (stř. Dujsík, Balažovič, Křepelka, Benek, Valenta, Mako, Hora)

RYBITVÍ – AFK OPATOVICE  ml. žáci   3 : 3  (3:3)  p.k.0:2

Branky:  Lamela 2x, Valenta

Sestava:  Mezei A. – Bubák, Olbrich M., Lamela, Katzer, Němec V., Koki, Matvyi UK (stř. Dujsík, Balažovič, Křepelka, Benek, Valenta, Mako, Hora)

Naši mladší hráči sehráli během tří dnů dvě soutěžní utkání a v obou případech se svým soupeřem remizovali. Šťastnější jsme byli při střelbě pokutových kopů pouze jednou.